Jak dodać/ukryć widgety na poszczególnych stronach

W zwykłych ustawieniach WordPress gdy ustawiamy widgety w poszczególnych sidebarach, nie mamy możliwości wyboru gdzie na jakiej stronie, wpisie, lub kategorii poszczególny widget ma się wyświetlić. Często bywa tak, że potrzebujemy wyświetlić poszczególne widgety na poszczególnych stronach.

Z pomocą przychodzi nam wtyczka Display Widgets, dzięki której mamy możliwość wyświetlania lub ukrywania wybranych widgetów na odpowiednich stronach, wpisach oraz kategoriach.

Jak zainstalować wtyczkę Display Widgets

Wtyczka Display Widgets znajduję się w repozytorium WordPress, a więc wystarczy, że przejdziemy do (Wtyczki → Dodaj nową) i wyszukamy wtyczkę.

Jak dodać/ukryć widgety na poszczególnych stronach

Gdy klikniemy Zainstaluj wystarczy poczekać oraz po instalacji wtyczki włączyć ją, gdy już wtyczka zostanie włączona, możemy przejść do ustawień widgetów.

wyświetlanie-widgetówJak ustawić wtyczkę Display Widgets

W ustawieniach widgetów (Wygląd→ Widgetydoszły nam dodaktowe opcje dzięki, którym możemy dostosować, gdzie wybrany widget ma się wyświetlać.

Mamy kilka opcji ustawień:

  • Możemy wybrać, czy dany widget ma się wyświetlać wszystkim użytkownikom, zalogowanym lub wylogowanym.
  • Kolejna opcją jest wybranie czy dany widget ma być ukryty na zaznaczonych stronach lub grupach stron wpisów itd. czy ma być widoczny.
  • W następnej kolejności musimy wybrać na jakich stronach, wpisach lub kategoriach ma być widoczny lub ukryty dany widget.

Gdy już ustawimy wszystkie te opcje wystarczy, że klikniemy przycisk Zapisz. Po zapisaniu możemy sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo i czy jest tak jak wybraliśmy w ustawieniach.

Kolejną sprawą jest kolejność widgetów, jak to będzie wyglądało, jeżeli mamy kilka lub kilkanaście widgetów w danym sidebarze.

Sprawa jest dosyć prosta, ponieważ jeżeli na danej stronie wybierzemy tylko cześć widgetów, wyświetlą się one tak jak mamy je ustawione w kolejności od góry do dołu w panelu administratora wykluczając te które mają być nie widoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *