Jak połączyć się z serwerem przez FTP – darmowy program

Często użytkownicy instalują swoje strony internetowe, przez wbudowane na serwerze auto instalatory, ale czasem jest potrzeba by zajrzeć do plików znajdujących się na serwerze lub po prostu wgrać jakieś dodatkowe pliki i tu pojawia się pytanie jak połączyć się z serwerem przez ftp by móc wgrywać na niego pliki.

Dlatego właśnie w tym artykule omówię prosty sposób na to jak połączyć się z serwerem przez ftp wykorzystując w tym celu darmowy program, który nazywa się FileZilla.

FileZilla jest to program, który łączy nasz komputer z serwerem dając możliwość wgrywania, usuwania oraz modyfikacji plików znajdujących się na serwerze. Jest bardzo prosty w obsłudze i cieszy się dużo popularnością.

Jak połączyć się z serwerem przez ftp – krok po kroku

W pierwszej kolejności musimy pobrać program i zainstalować go na komputerze tu link do pobrania. Gdy uruchomimy nasz program będziemy musieli posiadać dane naszego serwera, by móc się z nim połączyć.

Skąd wziąć dane naszego serwera?

Jeżeli nasz serwer posiada Cpanel wystarczy się tam zalogować i przejść do działu (Pliki→Konta FTP), (a jeżeli nie to trzeba skontaktować się z usługodawcą by podał dane do naszego konta FTP.)

Konta-FTP

 

Po przejściu, będziemy mieli do wyboru: stworzenie nowego konta FTP lub sprawdzenie utworzonych już poprzednio, kont do logowania.

Stworzenie-konta-FTP

 

Gdy utworzymy nowe konto FTP,  wystarczy przejść do dołu i zobaczyć wszystkie parametry, które będziemy musieli wstawić w FileZilla, by połączyć się z serwerem.

Parametry jakie będziemy potrzebować to:

  1. Adres serwera FTP
  2. Login FTP
  3. Hasło (takie jak ustawiliśmy)

Dane-konta-FTP

 

Gdy już mamy wszystkie parametry wystarczy zalogować się do FileZilla  uruchomić Menadżer Stron (widoczny na zdjęciu) w którym wprowadzimy wszystkie dane i połączymy się z serwerem.

Menadżer-stron-w-FileZilla

 

Gdy już wejdziemy do Menadżera stron wystarczy wybrać nowy adres nadać mu nazwę i uzupełnić pola tak jak jest to pokazane zdjęciu. Gdy już wykonamy wszystkie te kroki wystarczy kilknąć (Połącz)

Menadżer-stron-ustawienie

 

Gdy połączymy się z serwerem możemy już przesyłać pliki oraz je modyfikować, po lewej stronie będą widoczne katalogi i pliki znajdujące się na naszym komputerze a po prawej pliki z serwera. By przesyłać pliki wystarczy je przeciągnąć w odpowiednie miejsce.

File-zilla-wyglad-głowny

 

[getall-widget id=”133″]

 

A gdyby było coś nie jasne, zapraszam również do komentowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *