Jak uchronić się przed kopiowaniem treści z naszego bloga.

Złodziei intelektualnych, którzy kopiują bez pozwolenia nasze treści napisane na blogu, jest coraz więcej o ile nam to może nie przeszkadzać tak już Google nie lubi gdy treść jest z duplikowana.
Często się zdarza, że nasza strona czy też blog wyświetla się wysoko, gdy nagle spada z pozycji, ponieważ Google, może błędnie przyjąć która treść jest prawdziwa a która kopią.
Również użytkownicy znajdujący kopię artykułów napisanych na czyimś blogu biorą ją za autentyczną przez co tracimy czytelników. A więc jak uchronić się przed kopiowaniem treści?

Wiadomo, że nie da się ustrzec przed złodziejami, lecz możemy im to utrudnić. W tym artykule pokażę Ci prosto w zastosowaniu wtyczkę, która zablokuje możliwość zaznaczania i kopiowania treści z naszego bloga.

Oczywiście osoba, która mocno będzie chciała skopiować treść po prostu zajrzy do źródła strony, lecz w jakimś stopniu odsiejemy złodziei.

Wtyczka o której mowa nazywa się WP-CopyProtect [Protect your blog posts] .WP-Copy-Protect

Wystarczy zainstalować wtyczkę na naszym blogu na WordPressie i ustawić ją w jaki sposób ma działać. Jeżeli nie wiesz jak zainstalować wtyczkę możesz poczytać o tym tutaj>>>
Po zainstalowaniu wtyczki w Kokpicie naszego WordPressa pojawi się nowa zakładka WP Copy Protect

Wystarczy wtedy kliknąć w nią a otworzy nam się strona, na której będziemy mieli do zaznaczenia kilka opcji:

Jak-uchronić-się-przed-kopiowaniem-treści-

Pierwsze 3 punkty oznaczają, co plugin ma zrobić po kliknięciu prawym przyciskiem myszy:

  1. Nie blokować prawego przycisku myszy.
  2. Blokować kliknięcie prawym przyciskiem myszy
  3. Blokować kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wyświetlić komunikat; taki jaki wpiszemy w ramce.

Oznacza to że, gdy użytkownik będzie chciał skopiować zaznaczony tekst prawym przyciskiem, to nie będzie mieć takiej możliwości, lecz nadal może skorzystać z kombinacji klawiszy CTRL+C dlatego też w 4 punkcie możemy zaznaczyć opcje by użytkownik będący na naszej stronie, nie miał możliwości zaznaczenia tekstu.

W 5 punkcie możemy zaznaczyć opcje, która oznacza wyświetlanie informacji o ochronie tekstu.

W 6 punkcie mamy do wyboru 3 opcje, które zarządzają użytkownikami, którzy mogą kopiować tekst.

  • Tylko admin może kopiować treść
  • Każdy zalogowany użytkownik może skopiować treść
  • Ustawienia, dotyczą wszystkich użytkowników, czyli jeżeli zablokujemy możliwość skopiowania treści to nikt nie będzie mógł tego zrobić.

W ten oto sposób w jakimś niewielkim stopniu możemy ustrzec się przed kopiowaniem treści.
Mam nadzieje, że artykuł się spodobał, jeżeli masz inne pomysły na to jak uchronić się przed złodziejami to zapraszam do komentowania artykułu.

One thought on “Jak uchronić się przed kopiowaniem treści z naszego bloga.

  1. Rafal says:

    Dzięki Daniel za ten wpis..Bloguję od niedawna, bo od lipca 2016 roku, a już zauważyłem, że moje wpisy są kopiowane. Podpisuję się oburącz pod każdym swoim postem i w sumie powinienem się cieszyć, że moje poglądy są rozpowszechniane na necie…nawet jeśli osoba kopiująca nie wspomni skąd ‘czerpała inspirację’ ..Niemniej jednak roboty google mogą, źle odczytać skopiowany tekst w kilku miejscach sieci i może dojść do kanibalizacji słów kluczowych i optymalizacja mojego bloga może się pójść…..paść na łąkę 😉 Dzięki za ten wartościowy wpis. Zainstaluję wtyczkę i zacznę spać spokojnie..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *